Nasze usługi

Dobra wulkanizacja to klucz do sukcesu Twojego ogumienia – wygody jazdy i bezpieczeństwa. Zajmujemy się łataniem dziur oraz wymianą opon. Dzięki doświadczeniu, zdobywanym przez lata umiejętnościom i profesjonalnemu sprzętowi możemy oferować naszym klientom wulkanizację opon na wysokim poziomie. Przez lata działalności staliśmy się jednym z bardziej zaufanych zakładów w Opolu i mamy zamiar utrzymać tę pozycję. Jesteśmy w stanie ocenić, czy dane opony nadają się do użytku, czy też wymagają natychmiastowego zastąpienia przez nowe egzemplarze.

Dokładamy wszelkich starań, aby wymiana opon przebiegała jak najszybciej, nawet w „gorącym” okresie wiosennym lub jesiennym. W ramach wymiany demontujemy całe koła, następnie zdejmujemy z felgi stare opony, a na ich miejsce montujemy nowe. Posiadamy odpowiedni sprzęt oraz oprzyrządowanie, dzięki któremu możemy wymieniać także opony run-flat i niskoprofilowe. W kolejnym kroku napełniamy opony powietrzem lub azotem i przeprowadzamy wyważanie kół na skalibrowanej wyważarce i ustawiamy zbieżność. Ostatnim krokiem jest posmarowanie piast smarem miedziowym, montaż kół i dokręcenie ich kluczem dynamometrycznym. W czasie serwisu opon zwracamy szczególną uwagę na kierunkowość opon, systematyczną rotację oraz wymianę zaworów. Zdemontowane opony myjemy przed kolejnym montażem lub przekazaniem do przechowalni. Nasze przywiązanie do dobra klienta oraz do zapewnienia im dokładnie tego, czego oczekują od fachowej wulkanizacji opon, sprawiło, że zdobyliśmy wielu stałych klientów, którzy wracająco nas, ilekroć potrzebują pomocy.

Serwis opon z TPMS

Wulkanizacja jest jedną z ważniejszych gałęzi naszej działalności. Nieustannie śledzimy zmiany technologiczne na rynku opon, szkolimy naszych pracowników i szybko reagujemy na wymagania Klientów. Prowadzimy profesjonalny serwis opon, w którym zajmiemy się samochodami wyposażonymi w pośredni lub bezpośredni system TPMS, czyli czujnik ciśnienia powietrza w kołach. Procedura wymiany opon wyposażonych w TPMS jest bardziej skomplikowana niż wymiana opon standardowych, dlatego należy wybrać sprawdzony i profesjonalny serwis. Decydując się na wulkanizację opon u niewprawnego serwisanta, możliwe że będziesz musiał liczyć się z uszkodzeniem kosztownego czujnika. Nam możesz zaufać – wiemy, jak obchodzić się z zaawansowanymi technicznie i technologicznie oponami.

Przy okazji wymiany opon warto sprawdzić, w jakim stanie są klocki hamulcowe. Możemy przeprowadzić inspekcję całego układu hamulcowego na Twoje życzenie.