Nasze usługi

wymiana oleju opole

Regularna wymiana oleju jest podstawą do utrzymania silnika w odpowiednim stanie. Jest to serce samochodu, dlatego należy dbać o jego prawidłowe funkcjonowanie – a do niej jest niezbędny odpowiednio dobrany do wymagań układu olej wysokiej jakości. Zarówno eksperci, jak i miłośnicy motoryzacji sugerują wymianę oleju wraz z filtrem co najmniej raz w roku. Nierzadko zdarzają się również glosy, że wymiana powinna nastąpić nawet częściej, niż zalecany przez większość producentów samochodów rok, raczej uzależniając przy tym chwilę zmiany oleju od przebytych kilometrów niż samego czasu.

Szeroka gama olejów

Bus-Service Euromaster oferuje szeroką gamę olejów mineralnych, syntetycznych i półsyntetycznych renomowanych producentów, między innymi Shell, Total, Elf i Orlen. W naszym asortymencie znajdują się również wysokiej jakości filtry Bosch i Filtron. Postępujemy zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Zużyty olej poddawany jest utylizacji.

Waga wymiany oleju

Wymiana oleju jest jedną z podstawowych czynności eksploatacyjnych przeprowadzanych w każdym samochodzie. Mimo powszechności tej procedury chcemy wspomnieć, że nieprawidłowo przeprowadzona wymiana oleju może skończyć się kosztownym remontem silnika. Najczęściej spotykanym problemem, który pojawia się w następstwie nieprawidłowej wymiany oleju, jest jego zbyt niski poziom, skutkujący niewystarczającym smarowaniem silnika. Długa jazda z niskim poziomem oleju może się zakończyć zatarciem silnika i dalszą podróżą… na lawecie. Natomiast zbyt wysoki poziom oleju silnikowego w najlepszym wypadku skończy się wydobywaniem niebieskiego dymu z rury wydechowej. W najgorszym – uszkodzone zostaną uszczelnienia silnika.

Niedoświadczony serwisant może również uszkodzić filtr oleju bądź korek spustowy poprzez zbyt mocne wkręcenie. Gwarantujemy, że nasi serwisanci są odpowiednio przeszkoleni nawet w zakresie tak podstawowych czynności, jak wymiana oleju.