Nasze usługi

serwis klimatyzacji opole

Klimatyzacja samochodowa jest dzisiaj elementem standardowego wyposażenia każdego pojazdu. Pozytywnie wpływa na komfort jazdy kierowców i pasażerów. Dostarcza czyste, świeże i orzeźwiające powietrze, a kontrola temperatury wewnątrz auta pozwala na wygodną jazdę, szczególnie przy dłuższych trasach w trakcie upalnych dni. Dlatego chcą zapewnić naszym klientom wysoką jakość jazdy, na którą zasługują, oferujemy usługi serwisu klimatyzacji samochodowej. W skład usług wchodzi kompleksowy przegląd klimatyzacji, wyczyszczenie kanałów wentylacyjnych, napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodzących oraz wymiana filtra kabinowego. Regularny przegląd klimatyzacji samochodowej jest niezbędny do jej prawidłowego działania, czyli nie tylko chłodzenia, ale też filtrowania zanieczyszczeń i zmniejszania wilgotności powietrza. Do właściwego przeprowadzenia serwisu klimatyzacji niezbędne są profesjonalne narzędzia i odpowiednio przeszkolony personel. Możesz nam zaufać – mamy wszystko.

Przegląd klimatyzacji

Profesjonalny przegląd klimatyzacji powinien automatycznie obejmować jej czyszczenie. Najpopularniejszą i najbezpieczniejszą metodą oczyszczania układu jest ozonowanie. W czasie ozonowania nie są wykorzystywane żadne środki chemiczne, więc z powodzeniem może być przeprowadzane w samochodach, którymi poruszają się alergicy, astmatycy lub osoby wrażliwe na działanie środków czyszczących. Wielokrotnie spotykaliśmy się z niepoprawnie przeprowadzonym serwisem klimatyzacji. Niewykwalifikowani serwisanci wymieniali filtr kabinowy bez wcześniejszego oczyszczenia kanałów doprowadzających i odprowadzających powietrze, nieprawidłowo przeprowadzali odgrzybianie, nie sprawdzali drożności kanału odprowadzającego skropliny. W takiej sytuacji najlepiej zostawić klimatyzację samochodową profesjonalistom.

Napełnianie klimatyzacji

Napełnianie klimatyzacji, mimo że może brzmieć prosto, jest procesem, który najlepiej pozostawić w rękach fachowców znających się na swojej pracy. W trakcie wymiany czynnik chłodzącego można popełnić wiele błędów, które mogą nie tylko wpłynąć negatywnie na sprawność instalacji, lecz także zniszczyć układ. Spotykaliśmy się z układami, gdzie niektórzy serwisanci w trakcie napełniania klimatyzacji skracali czas wytwarzania próżni niezbędny do całkowitego usunięcia starego czynnika chłodzącego. To oszczędność zawsze miała negatywny wpływ na wydajność układu klimatyzacji, co z kolei wymuszało przeprowadzenie kolejnego serwisu.

Serwis klimatyzacji – co zrobić, kiedy klimatyzacja brzydko pachnie?

Klimatyzacja samochodowa nie powinna generować zapachów w czasie swojej pracy! Na nieprzyjemny zapach może mieć wpływ nawet stary filtr kabinowy (7przeciwpyłkowy). Warto go wymieniać nie tylko ze względów „zapachowych”, bowiem filtruje szkodliwe dla zdrowia pyłki z klocków hamulcowych, kurz, piach, owady, liście i szereg innych zanieczyszczeń. Klimatyzacja może działać mniej wydajnie, jeśli filtr jest zapchany. Pamiętaj o wymianie filtra co roku lub po przejechaniu 20 tys. Kilometrów. Nasz serwis klimatyzacji w Opolu posiada w swej ofercie filtry papierowe, jak również filtry węglowe, lepiej pochłaniające zanieczyszczenia i przykry zapach. Co prawda jest to droższy wariant, lecz wystarcza na dłużej niż papierowy. Wykonując u nas przegląd klimatyzacji, możesz przy okazji przeprowadzić wymianę oleju. Przygotuj swój samochód przed sezonem!