Nasze usługi

serwis opon - opole

Dlaczego warto korzystać z profesjonalnego serwisu opon? Rodzaj i jakość zamontowanych opon bezpośrednio wpływa na zachowanie Twojego samochodu na drodze. Ma to niebagatelny wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale tez bezpieczeństwo na drodze. Używając jednego samochodu przez wiele lat wiesz, jakich jego reakcji możesz się spodziewać w określonych warunkach atmosferycznych i drogowych. Sytuacja zmienia się diametralnie w momencie, gdy używane przez Ciebie opony zaczynają stopniowo tracić swoje właściwości jezdne. Dzieje się tak nie tylko ze względu na zmniejszającą się grubość bieżnika, ale także ze względu na wiek opony. W sytuacji, kiedy wiesz, że należałoby zadbać o odpowiednie ogumienie, zachęcamy do skorzystania z serwisu opon, który będzie w stanie doradzić i zadbać o podjęcie odpowiednich kroków.

Serwis opon to dbanie o bezpieczeństwo

Wielu kierowców ignoruje tak niepokojące objawy, jak wiek opony i stan ścianek bocznych. Są to czynniki, które w momencie wykrycia powinny natychmiast kwalifikować pojazd do wizyty w serwisie opon. Zbagatelizowanie kłopotów z oponami może mieć nie tylko nieprzyjemne skutki związane z naprawą w porę nie opanowanych uszkodzeń, lecz także być przyczyną zdarzeń na drodze. W tym miejscu chcemy Państwu przekazać kilka porad.

Należy pamiętać, by nie używać 10-letnich opon nawet w przypadku, gdy mają gruby bieżnik! Jazda na starych oponach to proszenie się o kłopoty – może dojść nawet do samoistnego pęknięcia, związanego z degradacją, której żadna naprawa opon nie zapobiegnie. Dodatkowo należy wspomnieć o nieprzewidywalnym zachowaniu opony w kontakcie na przykład z głęboką warstwą wody. Ryzyko aquaplaningu, gdzie pojazd z powodu nieprawidłowego odprowadzania wody przez bieżnik nie może utrzymać odpowiedniej przyczepności, jest bardzo duże.

Innym częstym problemem, który fachowy serwis opon rozwiąże w moment, jest nieprawidłowo dobrany rozmiar opony do danego samochodu. Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie obecnie panują trendy wśród młodych kierowców oraz jakie rodzaje opon i kół są modne. Niemniej, nasz serwis opon oferuje ogumienie przeznaczone do poszczególnych modeli samochodów w konkretnych wersjach silnikowych bądź nadwoziowych. Dzięki odpowiedniemu temu dopasowaniu można sobie zapewnić nie tylko przyjemną, gładką jazdę, ale również zwiększone bezpieczeństwo na drodze. Bierzemy pod uwagę nie tylko zalecenia producenta samochodu, ale również warunki, w jakich opony będą zwykle używane, oczekiwania Klienta oraz jego finanse. Zapewniamy kompleksowe usługi wulkanizacyjne – od profesjonalnego doboru, przez montaż, aż po naprawę opon.

Przechowalnia ogumienia

Jeśli zajdzie taka potrzeba, nasza przechowalnia opon przyjmie Twoje ogumienie na przechowanie. To rozwiązanie pozwala na bezpieczne jego przetrzymywanie bez ryzyka przypadkowe szkodzenia, przy jednoczesnej oszczędności miejsca w garażu, piwnicy czy magazynie. Nie masz miejsca na przetrzymywanie opon po skończonym sezonie? Szukasz rzetelnego i uczciwego partnera, który zajmie się oponami twojej floty samochodowej? Chcesz mieć pewność, że między jedną wymianą opon a drugą twoje ogumienie będzie w bezpiecznym miejscu? Serdecznie zapraszamy do naszej przechowalni opon wszystkich tych, którzy szukają sposobu na uciążliwie zajmujące miejsce opony.