Nasze usługi

serwis hamulców opole

Klocki hamulcowe są elementem jednego z najważniejszych systemów w każdym samochodzie – układu hamulcowego. Od ich sprawności zależy nie tylko możliwość wyhamowania przed docelowy miejscem podróży. Sprawność jego funkcjonowania wpływa na bezpieczeństwo Twoje, Twoich bliskich oraz wszystkich osób korzystających z dróg. Mając to na uwadze, chcemy zwrócić uwagę, jak niezwykle istotne jest sprawdzanie, w jakiej kondycji znajdują się tarcze, klocki hamulcowe oraz płyn hamulcowy. O tym ostatnim wielu kierowców zapomina, a pamiętać należy o jego regularnej wymianie oraz uzupełnianiu stanu.

Jakich objawów nie wolno ignorować?

Wszystkie niepokojące oznaki tego, że z klockami hamulcowymi, tarczami czy jakimkolwiek innym elementem układu jest coś nie tak, powinny nas skłonić do decyzji o skontrolowaniu stanu układu hamulcowego. Mamy tu na myśli m.in. odchylenia w sile czy sposobie hamowania samochodu. Najbardziej oczywiste objawy to ściąganie samochodu w trakcie hamowania bądź nierówne „łapanie” hamulców. Łatwo wyczuć zapadanie się bądź „bicie” pedału hamulca w trakcie hamowania, a także wydłużenie się drogi hamowania. Ważnym czynnikiem jest również stan bieżnika czy samych opon samochodu, których zużycie negatywnie odbija się nie tylko na komforcie jazdy, ale także na długości drogi hamowania i bezpieczeństwie podróży. Dlatego też warto mieć na uwadze możliwość skorzystania z serwisu opon. Mniej oczywistymi objawami są ślady płynu hamulcowego wewnątrz felgi lub w okolicy zacisku hamulcowego, a także nierówne zużycie lub ubytki tarcz i klocków hamulcowych.

Wymiana klocków hamulcowych

Zapewnienie bezpieczeństwa klientów stanowi od lat priorytet działalności sieci Bus-Service Euromaster. Serwis oferuje profesjonalną i kompleksową diagnozę oraz wymianę zużytych elementów. Oferujemy wymianę klocków hamulcowych, wyszczerbionych lub zużytych tarcz, a także uszkodzonych przewodów hamulcowych. Prowadzimy również serwis zawieszenia i kontrolujemy geometrię kół.